Pridajte sa k nám

Prečítajte si skúsenosti  užívateľov préstroja Bioquant.

Na stránke nájdete dlhé príbehy, tak ako nám prišli emailom od zákazníkov, a aj krátke príbehy. 

Nájdete tu príbehy ľudí  s rôznymi diagnózami.

1. ADHD, Hyperaktivita: Sebastian z Banskej Bystrice

Sebastian používa Bioquant kvôli ADHD viac ako rok v kombinácii s omega kyselinami. Jeho stav sa tak významne zlepšil, takže sa dokáže plne sústrediť na aktivity, neodbieha a v správaní urobil obrovský pokrok. Konečne sa prejavy agresivity zminimalizovali. Konečne zo škôlky počúvame zväčšej miery chvály. Ako rodičom sa nám uľavilo. Verím, že v priebehu ďalšieho roka bude pripravený ísť do školy. Bioquant používa pravidelne, každý večer, maximálne 2xdenne. 

Komentár: Sebastian je 5 ročný chlapček s prejavmi hyperaktivity, s problémovým správaním a poruchou koncentrácie. 

Kľúčové slová: ADHD, hyperaktivita

2. Nádcha, strata čuchu: pani Magdaléna

Volám sa Magdaléna, mám 51 rokov.

V októbri 1988 som mala silnú nádchu a stratila som čuch. Klasická medicína mi nevedela pomôcť ( cca ½ roka som brala rôzne  druhy antibiotík a histaminik, navštevovala som ORL, alergológiu, ale žiaden pokrok).

Nádcha začala zobudením sa a skončila pred obedom, alebo po histaminikách. Takto som sa dlho trápila a keďže som potrebovala fungovať a šoférovať v práci, hľadala som aj alternatívne spôsoby liečby ( homeopatiká, akupunktúru, Starlife, DR. Nona, saunu, otužovanie a pod.) a prestala som s „chorobou“ bojovať. Zmierila som sa s ňou.

Pred dvoma rokmi som začala používať BIOQUANT a doporučené potravinové doplnky (enzýmy, cordyceps, reishi, probiotiká, vitamíny a minerály) a cca. po 4 mesiacoch používania som znova začala vnímať vône.

Takže cca. po 29 rokoch som bola nadšená aj zo „smradu“ ☺

Ďalšou pridanou hodnotou je, že už druhý rok nepociťujem jarnú únavu a mám dostatok energie nielen na zvládnutie pracovného stresu,  ale aj voľnočasových aktivít počas celého roka (lyžovane, turistika, bicyklovanie, plávanie, záhradnkárčenie  a pod. ). 

Bioquant je a bude mojou súčasťou. Používam ho dvakrát do dňa po 30 min. Používajú ho aj príbuzní. Moja 80 ročná mama vďaka bioquantu už navštevuje „ internistu“ len jedenkrát ročne.

Kľúčové slová: strata čuchu

3. Infarkt

Bioquant som si zadovážil po mojom prvom a jedinom infarkte, keď som mal 35 rokov. V takom mladom veku mi lekár oznámil, že mám vysoký stupeň aterosklerózy, nábeh na cukrovku, zvýšený cholesterol a keď nezmením svoj životný štýl tak hrozí, že infarkt sa zopakuje.

O prístroji som počul a preto som si ho zakúpil.

Po roku používania mi krvný tlak klesol, cholesterol sa mi upravil a takisto sa cítim lepšie.

Lieky, ktoré beriem postupne s lekárom redukujeme a prístroj používam naďalej.

Kľúčové slová: infarkt, ateroskleróza, nábeh na cukrovku, zvýšený cholesterol

4. Cukrovka

Manželovi minulý rok zistili zvýšený cukor. Bioquant nepoužíval, ale stál v skrini.

Po predpísaní liekov si manžel vstúpil do svedomia a prístroj začal používať, lieky však nie, lebo sme si naštudovali nežiadúce účinky a rozhodli sme sa, že vyskúšame 3 mesiace prístroj a potom znova pôjdeme na vyšetrenie.

Po 3 mesiacoch bol cukor v norme.

Nehovorím, že manžel nezmenil životný štýl, to áno, obmedzil sladké a večerné jedávanie, plus používal prístroj dvakrát denne.

Kľúčové slová: cukrovka (diabetes)

5. Arytmia

Používala som, keď mi objavili arytmiu a lekár povedal, že v mojom veku 80 rokov už je normálne mať slabé srdce.

Rodina sa mi poskladala na prístroj a mám 88 rokov a stále som tu a vládzem.

Kľúčové slová: srdcová arytmia

6. Mozgová príhoda

Volám sa Štefan, mám 69 rokov. Môj zdravotný príbeh začal pred 10 rokmi – jún 2009. Náhla mozgová príhoda, prudko zvýšená hladina cukru, trombóza v lýtku. A začiatok liečby? KATASTROFA

Mozgová príhoda sa mi stala v aute, bol som našťastie spolujazdec. Rýchla preprava do nemocnice, 12 dňová  akútna starostlivosť – výsledok pravostranná hemiparéza stredne ťažkého stupňa, arteriálna  hypertenzia, diabetes mellitus a trombóza.

Zavedená nosohltanová sonda - hltací reflex poškodený.

Terapia: Hypertenzia: Lokren, Gopten, Agen

Neurológia + diabetológia  + angio: Plavix, Vulmizolin, Syntostigmin,Lucetam, Cavinton, ANP, Duphalac, Melyd, Mestinon. Stilox , LTV, Melyd, Vessel due, Detralex, Enelbin

19x2= 36ks tabliet denne.

Prevoz na doliečovací ústav na 2 mesiace, rehabilitácia, stále na vozíku. Následne Národné rehabilitačné centrum Kováčová, recidíva, zase vozík a pokračovanie v liečbe.

A konečne cieľ.

Objavil som na internete laser na ožarovanie krvi. Po peripetiách som sa konečne dopracoval ku zdroju – t.j. Kingray. Okamžite som začal používať laser 2x denne – december 2009.

Marec 2010 vyšetrenie na angio – výrazné zlepšenie, predtým 40 –%-né upchatie ciev, teraz  iba 20% a chôdza bez vozíka s barlou.

Pridal som enzýmy, laser som používal podľa návodu a môj zdravotný stav sa začal rapídne zlepšovať. Postupne som začal vylučovať  predpísané lieky. Trvalo mi to dva roky, pretože žiadny lekár mi nechcel predpísané lieky zrušiť.

Po 4 rokoch som úplne vylúčil všetky predpísané lieky, môj zdravotný stav bol stabilizovaný, v norme a cítil som sa výborne. Doteraz som samoobslužný, nepotrebujem pomoc a nie som nikomu na obtiaž, čo je najväčší  benefit.

Posledná kontrola u lekárov ( neurológia, angio, diatetológia, kardio) rok 2016. 

Posledné tri roky bez žiadnych liekov, jedine laser a podporná alternatívna liečba (kolagén, enzýmy, cordyceps a reishi).

Po svojich skúsenostiach každému aj „zdravému“ človeku by som odporúčal používanie lasera ako prevenciu.

Netreba čakať na tragickú udalosť. Tú nemusí človek prežiť.

Výsledok používania laseru:

Dlhovekosť, ale v dobrom zdraví, bez obťažovania rodiny a samoobslužnosť.

Som vďačný za pomoc od spoločnosti Kingray, pretože bez nich by som tu dnes určite nebol. Srdečná vďaka.

Kľúčové slová: po mozgovej príhode, pravostranná hemiparéza ťažkého stupňa, arteriálna hypertenzia, diabetes melitus, trombóza.

7. Lewy syndrom: Tobiasko 27.9.2019

Tobiasko je chlapček, ktorý sa narodil s okulo-cerebro-renálnym syndrómom, nazývaným Loweho syndróm, v laickej reči má postihnutý centrálny nervový systém, oči a obličky.

Diagnózu sme nepoznali hneď od narodenia, jednotlivé problémy prichádzali postupne a samotná diagnóza bola lekárom jasná až keď mal 5 rokov. Dovtedy sme sa točili v neustálom kruhu hospitalizácií, narkóz, rehabilitácií, kúpeľných pobytov, terapií zameraných na hrubú motoriku.

Chodili sme za odborníkmi do Košíc, Bratislavy, Olomouca, do Maďarska, Banskej Bystrice.. Zoznam je dlhý. Napr. do maďarského Miskolca sme chodili celý jeden rok najprv trikrát týždenne, po dvoch mesiacoch sme to mohli zredukovať na dvakrát týždenne, lebo veľmi dobre reagoval na cvičenie, ktoré ho za jeden rok postavilo na nohy. Metóda sa nazýva Dévény terápia. Potom sme ďalšie 2 roky pokračovali s tzv. Bilaterálnou Integráciou tiež v Miskolci. To už sme vedeli, že musíme riešiť aj jeho mentálnu oblasť, nielen hrubú motoriku. Na rad prišla Biorezonancia v Bystrici, špeciálna pedagogika a logopédia v Rožňave, Montessori terapia v Košiciach.

Mali sme veľké problémy s hľadaním špeciálnej materskej škôlky, najbližšia bola  vzdialená 90 km, v Košiciach, tak sme ho tam trikrát týždenne vozili. Potom sa ho podarilo umiestniť v internátnej špeciálnej škôlke v Lučenci, kde bol celý týždeň a domov chodil len na víkendy.

Momentálne chodí na bežnú základnú školu, má upravený študijný plán a s pomocou asistenta učivo ako tak zvláda.

Tobiasko bol dieťa, ktoré žije viac menej vo vlastnom svete, ten náš ho až tak nezaujímal, rýchlo zabúdal, neorientoval sa v čase, celá jeho hra spočívala len v posúvaní autíčok a veľmi často chodieval s nejakou hračkou v ruke po miestnosti sem a tam, bezcieľne, z čoho sa síce nechal vytrhnúť, ale akonáhle ostal sám, znova pokračoval. V podstate bol samotárom, nevedel sa pridať k rovesníkom a tí ho radšej obchádzali.

Zlom prišiel v roku 2018, keď sa nám vďaka 2% z dane podarilo zakúpiť prístroj BioQuant. V podstate sme do Yalong Trade išli pre niečo úplne iné, ale pán Kokoš z kvapky Tobiho krvi zistil, že jeho červené krvinky nemajú dostatok kyslíka a veľmi trpia, čím trpí celé jeho telo, mozog, svaly, vnútorné orgány, nervový systém. To bol dôvod jeho nekľudu, ale aj toho, že nemal ako sa rozvíjať, keď jeho bunky trpeli nedostatkom výživy, neboli dosť okysličené a nebola správne regulovaná celková detoxikácia tela.

BioQuant začal jeho červené krvinky správne okysličovať, krv sa zlepšila a tým sa zlepšili všetky procesy v tele, ako aj v mozgu. Začal užívať aj výživové doplnky (vitamíny, kolagén, serrapeptázu, enzýmy), ktoré dodávajú telu látky, ktoré chýbajú a ktoré stráca tým, že má postihnuté obličky. Začali sme používať aj detoxikačné náplaste.

Tobi sa po pár týždňoch zmenil. Ako keby sa rozplynula hmla, ktorá zakrývala jeho vedomie, vnímanie, myšlienkové pochody. Ožil. Vystúpil zo svojho sveta a začal vnímať realitu. Začal prejavovať veľký záujem o dianie okolo seba, začal klásť otázky typu Kam ideme? Čo tam budeme robiť? Kto tam bude?

Zlepšila sa jeho pozornosť, bol schopný si zapamätať nové písmenká a veľmi ľahko si osvojil abecedu a pekne aj začal čítať, najprv slabiky, potom dvojslabičné slová. Zlepšila sa mu pamäť, v aute na cestách dookola počúval rozprávky, ktoré potom začal doma sám rozprávať, v škole sa naučil nové pesničky, dokonca sa naučil aj krátku básničku, ktorú predniesol na pódiu. Osmelil sa, nemá ani najmenší problém s novými ľuďmi, miestami, situáciami, dokonca ich priam víta ako spestrenie. Na výletoch sa začal od nás vzďaľovať, aby sám preskúmal nepoznaný terén a možno si trénuje aj orientáciu. Zosilnel. Zvláda celodennú ľahkú turistiku, vládze hodiny skákať na trampolíne, vie sa kolobežkovať  a konečne sa naučil aj bicyklovať, zatiaľ s pomocnými kolieskami.

Objavili sa aj huncútstva. Je schopný vopred si premyslieť, čo chce dosiahnuť, čo má preto urobiť, resp. čo má povedať nám, aby to okľukou dosiahol. Zapájame ho do domácich prác, pravidelne vykladá čistý riad z umývačky, odpratáva jedlo zo stola, dokáže vyčistiť umývadlo a štipcami prichytiť prádlo na šnúru. V poslednej dobe je veľmi ľahké ho motivovať do nových úloh, pretože keď to robí jeho trojročná sestrička, stále sa pridá aj on. Hra sa stala koštruktívnou, má obsah, čo ma mimoriadne teší. S dcérkou sa vedia spolu zahrať aj hodinu, dve. Su veľkí parťáci, veľmi sa ľúbia.

Takže zmena nastala naozaj ako vo fyzickom tele, tak v mentálnej, aj kognitívnej oblasti. Tento rozvoj je asi najrýchlejší a najviditeľnejší za celé tie roky. Vďakabohu v Tobiaskovi drieme potenciál, ktorý musíme postupne aktivovať, prebudiť a jeho vývin tak môže ďalej napredovať. Vyžaduje si to každodennú „mravenčiu“ prácu, ale každá nová zručnosť, vedomosť, ktorú si osvojí, nám dodáva obrovskú chuť do ďalších krokov.

Pomáha nám asi úplne všetko, každá terapia prikladá svoj podiel na stavbu jeho osobnosti, počnúc BioQuantom, výživové doplnky, rehabilitácia v Centre Liberta, plávanie, ABA terapia v Košiciach, pani učiteľky v škole a v neposlednom rade my, jeho rodina. Zdravie je najväčšou hodnotou, o tom vedia svoje hlavne tí, ktorí ho nemajú také, ako by si želali. Ale nás Tobiasova diagnóza naučila mnohému, k čomu by sme možno bez nej nikdy nedospeli, naučila nás vďačnosti, pokore, trpezlivosti,.. k umeniu prijať súčasný stav.. ale dovoliť aj si snívať o jeho uzdravení.. Už teraz je svetlá výnimka v medicínskych štatistikách. Možno sa raz prepíše aj vedecká literatúra o Loweho syndróme.. Mamka.

Tobiasko 30.12.2018

Dobrý deň. Tobi, odkedy používa bioquant, veľmi výrazne napreduje, ako v mentálnej oblasti, tak aj po fyzickej stránke. Skutočne dokáže veci, o ktorých sa nám ani nesnívalo, tým, že sme posilnili jeho ako najslabší článok rodiny, sme sa všetci posunuli dopredu, nie sme už tak zatažení cestovaním na terapie, nie sme obmedzení tým, čo on všetko nemože, lebo može, ako každé iné zdravé dieťa, chodime na výlety, do reštaurácií, do spoločnosti, do kina, do prírody a síce sa od zdravých detí odlišuje výzorom a trocha hlasnejšou rečou, vie sa prispôsobiť, ak je to potrebné, vie potlačiť svoje momentálne potreby, vie počkať, keď mu vysvetlíme, že teraz ešte vydrž, za chvíľku budeme robiť to, čo ty chceš. S novými vnemmi nemá žiadny problém, dokonca ich víta svojou detskou zvedavosťou a vzrušením. 

​​Ako sme znížili frekvenciu na 10 hz ráno a 9 večer, všimla som si asi po týždni, že sa dlhšie zabaví sám vo svojej izbe, potichu, nerozpráva, nepýta sa, len sa jednoducho hrá. Na druhej strane vzrástla jeho aktivita a záujem o vonkajší svet, toto je asi najvýraznejšia zmena, ktorá u neho nastala. Na všetko sa pýta, všetko chce pochopiť v zmysle kam ideme, čo tam budeme robiť, kto tam bude, kto volal, kedy príde, atď :-) dokonca nás súri a žiada, aby sme robili tie činnosti, ktoré on chce. Je mimoriadne citlivý na svoje hračky, nepožičia ich nikomu, dokonca svoje sestry ani nevpustí do svojej izby a vie sa kvoli tomu pohádať, rozkričať, alebo aj rozplakať.

V škole sa učí dobre, dokáže si zapamätať nové písmená, číta čoraz lepšie, už vie prečítať krátky text. Grafomotorika je slabá, písmo nie je úhľadné, ale pre mňa je doležitejšie, že vie napísať to, čo mu diktujem, nemá predlohu, píše len to, co počuje a píše to správne. Matematika mu ešte nejde, nechápe logiku sčítania a odčítania, aj keď občas sú už nejaké záblesky pochopenia, takže viem, že mu to pôjde.

Asi pred týždňom sme prestali bioquant používať, lebo manžel mal pocit, že jeho mozog je až príliš dynamizovaný, ale efekt sa dostavil velmi rýchlo, vrátil sa ten jeho nekľud, neustály pohyb a neustála vrava. Takže oddnes pokračujeme s terapiou, ako on to nazýva. Čítam tú knihu o syndréme GAP, verím každému slovu a síce zmena v stravovaní u Tobiho bude, si myslim, ťažká, ale určite to stojí za to. Najviac ma teší, že som konečne našla odpoveď na príčinu alergie, ekzému a astmy, ktorými trpím ja aj obe dcéry. Smutné je, že doktori nás 10 rokov len liečia, ale nikdy nás nevyliečia.. :-)

Ozvem sa zase s novinkami po nasadeni diéty.

Kľúčové slová: Lewyho syndróm, neurovývojové ochorenie

8. Bipolárna porucha: Mama pána Petra

Moja mama ako pacientka s bipolárnou poruchou, ktorú jej diagnostikovali vo veku 15 rokov, bola väčšinou v mánii, preto bola hospitalizovaná vyše 100 krát na psychiatrii a počas svojho života dostala okolo 40-50 elektro šokov. Mánia sa prejavovala doslova ako šialenstvo. Mnohí by povedali, že je posadnutá zlým duchom. Nespávala, bola agresívna, raz zapálila obývačku, niekedy fyzicky útočila, nadávala, vždy vyvolala konflikty, kto nesúhlasil s jej názorom. Utekala z domu a tak sme ju museli hľadať. Počas mánie si niekoľkokrát volala záchranku pre krvný tlak oko 200. V noci nás budila. Bolievali ju nohy, nemohla chodiť, musela niekedy používať aj paličku na podopretie.

V tomto stave bol život s ňou peklom na zemi a preto sme museli volať záchranku, aby ju odviezli na psychiatriu niekedy 4 x ročne, mnohokrát v sprievode policajtov. Tam ju zo začiatku umiestňovali do klietky a spútavali ju, nemohla ísť ani na WC a niekedy sa jej nedali ani napiť. Dávali jej obrovské dávky liekov, rôznych kombinácii, aby ju utlmili a tak po 6 týždňoch hospitalizácie prišla domov v utlmení a v depresii, podľa lekárov "jej stav bol stabilizovaný". Avšak ten stav bol najhorší pre ňu, pretože vtedy nemala chuť žiť a v tom čase je Vám najviac ľúto, že toto musí prežívať vaša mama.

Asi pred 7 rokmi ju na psychiatrii nadopovali tak liekmi, že mala 117 kg pri výške 160 cm. Pred 4 rokmi dostala cukrovku a začali sa jej zhoršovať cievy. Pred 2 rokmi dostala takú hlbokú depresiu, že ani nejedla ani nepila, bola úplne mimo, mala rôzne halucinácie ako z hororu, nevedela komunikovať, dokonca už stratila pamäť a nevedela ani aký je rok. Myslel som, že už sa nikdy nevráti do normálu. Vtedy som si uvedomil, že takto to ďalej nejde. Bol to ako začarovaný kruh.

Čo si ja pamätám 20 rokov stále to isté, čudujem sa, že to človek vôbec prežil. Začal som sa zaoberať ako jej pomôcť iným spôsobom ako doposiaľ. Navštívili sme aj súkromnú psychiatriu, no tam nám nepomohli. Začal som čítať všetko, čo sa tej choroby týka. Napísal som veľké množstvo mailov na ľudí zaoberajúcich sa zdravím rôznych oblastí aj alternatívnej medicíny, niektorí radšej neodpísali, iní odpovedali, že to treba riešiť na psychiatrii.  Človek bol už taký zúfalý, pretože nebol jediný prípad tejto zriedkavej choroby, že by sa stav zlepšil alebo zmiernil bez použitia psychiatrických liekov. Ale vedel som, že cesta s použitím liekov nevedie nikam. Mama mi dokonca volávala do práce, že ide skončiť so svojim životom a tak som ju musel prehovárať nech to nerobí. Bolo to strašné zostať v nevedomosti, čo sa deje doma 300 km od miesta, kde pracujem. Keď mi zvonil mobil bál som sa zdvihnúť, že čo zasa bude.  

Celej našej rodine bolo veľmi ťažké, dať ju natrvalo do zariadenia pre osoby s takou chorobou. Niekedy je lepšie bojovať a zažívať krutú realitu ako byť v predstavách, že ako by sa tam asi mala. Je nesmierne hrozné ako počas svojho života vidíte, že Vám lekári pred očami doslova likvidujú najbližšiu osobu čo máte. Viem, že robili čo bolo v ich silách a v akútnych stavoch pomohli, ale z dlhodobého hľadiska sa to zhoršovalo.  Pri mame lekári vyskúšali všetky kombinácie liekov, ale na ňu to zaberalo len krátkodobo. V roku 2018 bola na tom tak zdravotne zle, že skoro zomrela na trombózu. Mala tak upchaté cievy v lýtkach, že boli skoro veľké ako stehná. Zároveň mala v tom čase ružu, vysoký krvný tlak, cukrovku, nespavosť, niekedy od bolesti nemohla chodiť, plesne na nohách, afty a infekcie.

V januári v roku 2019 som sa dozvedel o laserovej terapii. Začal som zisťovať bližšie informácie, pretože povedal som si, že človek už vyskúša a urobí všetko, len aby nemusel žiť život ako predtým.

Najväčšia nádej prišla, keď som konečne našiel jediného človeka, čo povedal, že by sa jej dalo pomôcť. Tým človekom bol p. František Kokoš, ktorý je výrobcom bioqvantu na Slovensku. Tak vo februári 2019 sme zakúpili prístroj a mama ho začala používať. Musím priznať, že bioqvant nepoužívala každý deň, kvôli náročnosti jej stavov, ale snažila sa ho aplikovať aj s pomocou nás rodiny. Po 8 mesiacoch sa jej stav neuveriteľne zlepšil. Hospitalizovaná nebola jeden celý rok. Mama má v súčasnosti 78 kg, spánok sa zlepšil, krvný tlak tiež, ružu už nemá, cievy sú OK, fyzický stav je v poriadku,  psychika je stabilizovaná, no verím že sa to bude ešte zlepšovať. Čo je ale neskutočné 3 mesiace neužíva žiadne lieky ani psychiatrické vo veku 64 rokov a to 50 rokov užívala lieky na bipolárnu poruchu, ako aj iné lieky v priebehu života pri vyskytnutí sa iných chorôb. 

Na záver by som sa chcel poďakovať p. Kokošovi, ktorý dal mojej mame motiváciu pri osobnom stretnutí, aby zmenila životosprávu. Upravil jej stravovanie s doplnkami výživy a tak naštartoval nový, ale hlavne pozitívny začiatok v boji so všetkými tými chorobami. Bez tejto pomoci by to ktovie ako dopadlo s mamou a našou rodinou. Ďakujem veľmi pekne. S úctou syn Peter

Kľúčové slová: bipolárna porucha

9. Parkinson: Pani A.G. z okresu Prešov - manželka

Jej príbeh:

Jej manželovi diagnostikovali Parkinsona pred 6 rokmi. Jeho stav pred používaním BIOquantu nebol dobrý, vo februári 2017 prekonal chrípku- virózu, nevedel  žuvať, jesť, až sa dusil, niekedy prestával dýchať. Spánok bol silne  prerušovaný a spával veľmi zle.

15.2.2017 manželka  kúpila manželovi prístroj BIOquant NS. Postupne zvyšovala dávku až na dve aplikácie programu P1, 5mW 30 minút spojité svetlo. Počas všetkých  aplikácií používa obidva aplikátory naraz v oboch nosových dierkach,  teda používa 650nm na laserové ožarovanie krvi a 810nm na fotobiomoduláciu mozgu.

Spánok sa s BIOquantom rýchlo upravil, čo považovala pani za veľký úspech.

V poslednej dobe dokonca 3kg pribral, odvtedy, čo pridala asi pred mesiacom manželovi aj tretiu aplikáciu BIOquant počas dňa a to program  s frekvenciou 60Hz a 15 minútami aplikácie. Jedlo vie riadne požuť a prehĺtať. Zlepšila sa mu aj pamäť a už sa nedusí pri jedení, zlepšila sa  aj  kvalita spánku,  oproti stavu pred používaním BIOquantu.  

Pani AG zverejnenie tohto príbehu odsúhlasila – údaje sú v PMS dotazníku spoločnosti Kingray.

Poznámka:  Doporučenie používania frekvencií a aj infračerveného aplikátora v nosovej dutine na fotobiostimuláciu mozgu vzniklo na základe  štúdií zo sveta, ktoré poukazujú na pozitívny  účinok frekvencií na neurologickú stimuláciu mozgu – tzv. brain photobiomodulation pri tejto diagnóze.

Kľúčové slová: Parkinson

10. Demencia

Všetko sa to začalo v novembri 2017, keď maminku museli hospitalizovať kvôli anémií lll. stupňa. Už len prístup lekárov a sestier mal na maminu veľmi negatívny vplyv. Po dvoch transfúziach, a stabilizovaní ju po piatich dňoch bez informácie rodinného príslušníka poslali slabučkú domov, kde ju nikto nečakal, lebo sme o tom nevedeli. Prepustili ju len tak , so zavedenou kanylou v ľavej ruke ,s opuchom pravej ruky a nozokomiálnou  nákazou, ktorú potom preniesla na mňa aj moju dcéru.   

Jej zdravotný stav sa čo sa týka anémie sa zlepšoval, no veľmi sa zhoršil  ten duševný. Takmer zo dňa na deň sa nám mamina začala meniť pred očami. Postupne  zabúdala, bola veľmi agresívna, utekala z domu, vynárali sa jej myšlienky z minulosti, chcela isť domov k rodičom do Humenného, odmietala jesť, tabletky vypľúvala. Začali sme chodiť k psychiatrovi, ktorý naordinoval liečbu Tiapridalom, Eliceou. Neúspešne, liečba mala vedľajšie účinky. Mamina tuhla. Nasledoval druhý psychiater, ďalšia liečba, ktorá tiež nezabrala  a lieky bolo potrebné vysadiť kvôli vedľajším účinkom. Takto sme vystriedali asi 5 lekárov, vždy nové a nové lieky. No stav sa rapídne zhoršoval.

Snažila som sa liečiť aj Bioquantom, no nemal úspech , lebo si ho vyberala z nosa, keďže bola veľmi agresívna. Po zvážení všetkých možností som sa rozhodla pre dlhodobé liečenie na psychiatrickej klinike v Hronovciach s tým, že aspoň tam zistia čo mamine vlastne je a nasadia adekvátnu liečbu.  Po týždni som sa však dozvedela smutnú správu. „Mamina má demenciu s Lewyho telieskami. Kombinácia Alzheimerovej demencie a Parkinsonovej choroby. Prognóza do budúcnosti žiadna. Budeme jej dávať iba Oxazepan, aby nevnímala ochorenie, netrpela bolesťou pri tuhnutí. Pripravte sa nato, že postupne bude odchádzať. „ Veľmi ma to zabolelo.

Ja som človek , ktorý sa ale nevzdáva a hľadala som možnosti na internete. Tam som sa dozvedela o možnej liečbe liekom Memantín, ktorý mojej mame odmietli dávať, že už je stará. Nakoniec som si ho vybojovala. Po troch mesiacoch liečby sa stal z mamini iný človek, no aj tak prognóza do budúcnosti neistá. Tak ma napadlo znova sa obrátiť na p. Kokoša. 

Doporučil mi kúpiť pre maminu Bioquant NS (ja mám doma Bioquant úplne ten najstarší typ) a presne rozpísal do mailu ako ho používať. Pred tým sme ešte s maminou urobili testy, ktoré sa potom porovnávali, či sa stav zlepšil alebo nie.

Mamina Bioquant NS používa od novembra 2018 pravidelne 2x denne. Spáva celú noc, bez tabletiek na spanie, žiadna agresivita, utekanie z domu, dokonca sama pekne chodí, naje sa. Čo pred tým bol veľký problém. Všetkých pozná, sleduje správy, zapája sa do rozhovoru, je orientovaná časom aj priestorom.  Takže žiadne zhoršenie zdravotného stavu po mesiaci prepustenia z nemocnice nebolo . Chodíme pravidelne na kontroly k psychiatrovi 1 krát za 3 mesiace, vždy má z testov 13 bodov z 15. Až teraz po roku sa jej málinko pohoršilo, myslím si, že kvôli opatrovateľke, tak som si znovu pýtala radu od p. Kokoša. Aj tento krát pomohol. Užívaním enzýmov, cordycepsu s reichi a používaním prístroja Bioquant sa maminke znova zdravotný stav upravil. Som veľmi vďačná za všetky jeho rady a pomoc. A predovšetkým zato, že maminka je tu stále s nami a môžeme sa spoločne tešiť z pravnúčika, vnúčika,  ktorý sa narodí mojej dcére. Ešte raz veľké ďakujem.

Kľúčové slová: demencia s Lewyho telieskami, kombinácia Alzheimerovej demencie a Parkinsonovej  choroby