Prístroje a výživové doplnky určené na regeneráciu organizmu po prekonaní ochorenia COVID19.

BIOquant laser

Zlepšenie viskozity a reológie krvi (cirkulácie a mikrocirkulácie krvi v tele), elasticity a pružnosti červených krviniek (zlepšenie vlastností membrán červených krviniek).

 Naše štúdie a skúseností preukázali výrazné zlepšenie okysličenia tkanív pri znížených hodnotách kyslíka meraného ako SpO2 a to po každom použití prístroja BIOquant laser.

 Modulácia mozgových vĺn je ďalšou možnosťou použitia frekvencií prístroja.

Nattokináza

Enzým nattokináza je prírodnou látkou, ktorá sa získava fermentovaním sóje.

V literatúre sa popisuje množstvo najrôznejších pozitívnych účinkov tohto enzýmu. My sme vybrali niektoré zdroje, z ktorých citujeme určité častí:

Nattokinase: A Potent and Safe Thrombolytic

By Martin Milner, N.D.

Focus: Allergy Research Group ® Newsletter Nov.2008

Nattokináza pomáha predchádzať tvorbe krvných zrazenín a zároveň napomáha ich rozpúšťaniu. Štiepi fibrín (proteín, ktorý pomáha nášmu telu tvoriť „sieťku“ zrazeniny, ktorá vzniká ako následok rany alebo traumy). Každý tromb obsahuje takúto sieťku a vzhľadom k tomu, že každý tromb je pre človeka nebezpečný, je preto veľmi dôležité predchádzať jeho vzniku. Toto môžeme dosiahnuť preventívnym užívaním malého množstva nattokinázy ako výživového doplnku, najlepšie denne.

Autor: Martin Milner, N.D. používa nattokinázu pri riziku tvorby trombov a redukcii tohto rizika pri nasledovných zdravotných problémoch:

Tvorba trombov arteriálnej steny s aterosklerózou;

Ateroskleróza; ischemická choroba srdca; prevencia srdcového infarktu; pľúcna embólia; tromby predsieňovej komory prítomné pri chronickej fibrilácii predsiení; tromby v očiach - známe ako vena centralia retinae acresia; diabetes, ktorý často vedie k nadmernej agregácii krvných doštičiek a vzniku trombov.

Hypertenzia – zistilo sa, že na natto bohatá strava alebo doplnky nattokinázy preukázateľne znižujú krvný tlak. Mikroskopická trauma steny cievy pod vysokým tlakom zvyšuje agregáciu krvných doštičiek, a preto užívanie nattokinázy môže byť aj v tomto prípade veľmi dobré.

Ochorenie periférnych ciev - arteriálna ateroskleróza alebo venózna trombóza. Nattokináza takmer vždy zlepšuje „pavúčie“ žily (metličky) a kŕčové žily. Zlepšujú sa tiež stav hemoroidov.

Senilná demencia, pri ktorej je zlý obeh a prekrvenie alebo tvorba mozgových trombov; ischemická mozgová príhoda – prevencia; chronická migréna - kde agregácia krvných doštičiek uvoľňuje vazoaktívne chemikálie zapojené do migrény; fibromyalgia, CFS a lymská borelióza - kde chronická infekcia produkuje protilátky, ktoré krížovo reagujú s endotelovými bunkami, čo následne vedie k ukladaniu fibrínu. Dysmenorea - kde nadmerné zrážanie spôsobí bolestivé kŕče (príliš rýchle zrážanie v dôsledku agregácie krvných doštičiek); trombofília.

Z vyššie uvedeného vidíme, že sa vždy jedná o tromby a fibrín a jeho rozpúšťanie (fibrín udržiava trombus pohromade). Účinok je synergický v prípade, keď použijeme aj prístroj BIOquant na podporu celkového zlepšenia zdravia.

Poznámka: Enzým nattokináza môže byť účinný aj v boji proti následkom ochorenia COVID, pretože sprievodným znakom tohto ochorenia je formovanie trombov a následné upchávanie kapilár v orgánoch a tkanivách. Chorí dostávajú rôzne príhody práve z tohto dôvodu alebo často dochádza k zlyhávaniu orgánov až po systémové zlyhanie.

MITOKIT

Produkt Mitokit sme vyvíjali spolu s našim dodávateľom. V mnohých prípadoch zisťujeme, že po prekonaní ochorenia COVID je organizmus značne oslabený, v lepšom prípade je to iba únava, ale často krát mechanizmy pôsobenia ochorenia v organizme spôsobujú poškodenie buniek pľúc, buniek mozgu a buniek v iných orgánoch. Poškodené sú nielen bunky, ale aj mitochondrie, ktoré vyrábajú v bunkách energiu. Z toho dôvodu sa mnohí aj po vyliečení sťažujú, že „nevládzu.“ Pri ťažšom priebehu ochorenia môže nastať aj poškodenie DNA v bunkách. Následky ochorenia sa môžu prejaviť aj neskôr. Teda keď dôjde k ťažkej ischémii, acidóze a k oxidačnému stresu, potom poškodenie organizmu je logickým dôsledkom. 

NMN

NMN- nikotínamid mononukleotid, je to veľmi dôležitá látka pre náš organizmus nielen v procese regenerácie. Všetky informácie sme čerpali zo zdroja  nmn.com.

Oficiálny informačný zdroj pre nikotínamid mononukleotid a zo zdroja: Hong W, Mo F, Zhang Z, Huang M a Wei X (2020) Nikotínamid mononukleotid: Sľubná molekula pre liečbu rôznych chorôb zameraním na metabolizmus NAD+. Front. Cell Dev. Biol. 8: 246. doi: 10.3389 / fcell.2020.00246 

  • NMN podporuje tvorbu NAD+
  • NAD+ pomáha kontrolovať opravu poškodenej DNA
  • ovplyvňuje aktivitu sirtuínov (génov dlhovekosti)
  • NAD + v tele poukazuje na sľubné výsledky vo výskumných oblastiach, ako sú metabolizmus a choroby súvisiace s vekom (zaznamenali sa niektoré jeho vlastnosti proti starnutiu). K chorobám súvisiacím s vekom patrí diabetes, kardiovaskulárne choroby, neurodegenerácia a všeobecné oslabenie imunitného systému.
  • NAD + je palivo, ktoré pomáha sirtuínom udržiavať integritu genómu a podporovať opravu DNA. Týmto spôsobom ovplyvňuje starnutie organizmu.
  • NAD + je jedným z kľúčov k udržaniu zdravých mitochondriálnych funkcií a stabilného výdaja energie.
  • posilnenie hladín NAD + chráni srdce a zlepšuje srdcové funkcie.
  • predstavuje nové možnosti zdravého starnutia mozgu, obrany proti neurodegenerácii a vplyv na zlepšenie pamäti.
  • NAD + má dôležitú úlohu pri regulácii zápalu a prežívania buniek počas imunitnej odpovede a starnutia. Štúdia zdôraznila terapeutický potenciál NAD + pre imunitnú dysfunkciu.

RESVERATROL

Doplnky resveratrolu môžu pomôcť znížiť krvný tlak.

Práve vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam by resveratrol mohol byť sľubným doplnkom na znižovanie krvného tlaku . Je cca 10x silnejším antioxidantom ako vitamin C.

pozitívny vplyv na krvné tuky a cholesterol.

Ako antioxidant môže tiež znižovať odixáciu LDL cholesterolu. Oxidovaný LDL je veľmi “lepivá” substancia.

Resveratrol aktivuje určité gény, ktoré bránia chorobám starnutia.

Chráni mozog. Niekoľko štúdií naznačuje, že pitie červeného vína môže pomôcť spomaliť kognitívny pokles súvisiaci s vekom.

Môže to byť čiastočne spôsobené antioxidačnou a protizápalovou aktivitou resveratrolu.

Predpokladá sa, že interferuje s proteínovým fragmentom.

Látky nazývané beta-amyloidy, ktoré sú rozhodujúce pre tvorbu plakov, ktoré sú charakteristickým znakom Alzheimerovej choroby, potláča alebo napomáha ich odstraňovať.

Okrem toho môže zlúčenina spustiť reťazec procesov, ktoré chránia mozgové bunky pred poškodením.

Vedci majú stále otázky, ako efektívne je schopné ľudské telo využívať doplnkový resveratrol, ktorý je vhodným výživovým doplnkom na ochranu mozgu.

Silná antioxidačná a protizápalová zlúčenina resveratrol, predstavuje ochranu mozgových buniek pred ich poškodením.

Môže zvýšiť citlivosť na inzulín.

Ukázalo sa, že resveratrol má niekoľko priaznivých účinkov pri ochorení diabetes, prinajmenšom v štúdiách na zvieratách.

Medzi tieto priaznivé účinky patrí zvyšovanie citlivosti na inzulín a predchádzanie komplikáciám pri cukrovke.

Jedným z možných vysvetlení, ako resveratrol účinkuje, je to, že môže zabrániť, aby určitý enzým zmenil glukózu na sorbitol, cukrový alkohol.

Keď sa u ľudí s diabetom nahromadí príliš veľa sorbitolu, môže spôsobiť oxidačný stres, ktorý poškodzuje bunky.

Tu je niekoľko ďalších priaznivých účinkov, ktoré predstavuje resveratrol pre ľudí s ochorením diabetes.

Môže chrániť pred oxidačným stresom - jeho antioxidačné vlastností môžu ochrániť pred oxidačným stresom, ktorý je príčinou mnohých komplikácií ochorenia diabetes.

Pomáha znižovať zápal. Predpokladá sa, že resveratrol zmierňuje zápal, ktorý je často kľúčovým faktorom ovplyvňujúcim vznik chronických ochorení, vrátane diabetes.

Aktivuje AMPK: Jedná sa o proteín, ktorý pomáha telu metabolizovať glukózu. Aktivovaný AMPK pomáha udržiavať nízku hladinu cukru v krvi.

Resveratrol môže dokonca poskytnúť viac výhod pre ľudí s diabetes ako pre tých, ktorí ho nemajú. V jednej štúdii na zvieratách bolo červené víno a resveratrol skutočne účinnejším antioxidantom u potkanov s diabetes ako u potkanov, ktorí ho nemali.

Vedci tvrdia, že táto zlúčenina by sa mohla v budúcnosti použiť na liečbu diabetes a jeho komplikácií, je však potrebný ďalší výskum.

Môže zmierniť bolesť kĺbov. Artritída je časté ochorenie, ktoré spôsobuje bolestí kĺbov, obmedzenie, či dokonca stratu mobility.

Rastlinné doplnky sa študujú za účelom ich použitia ako spôsobu liečenia a prevencie práve pri bolestivých ochoreniach kĺbov. Ak sa resveratrol užíva ako doplnok, môže pomôcť chrániť chrupavku pred poškodením.

Resveratrol môže potláčať rakovinové bunky

Resveratrol je podrobený výskumu v súvislosti s jeho schopnosťou predchádzať a liečiť rakovinu.

Tu je príklad, ako môže resveratrol bojovať proti rakovinovým bunkám:

Môže inhibovať rast rakovinových buniek. Môže zabrániť replikácii a rozšíreniu rakovinových buniek.

Resveratrol môže meniť génovú expresiu, teda môže meniť génovú expresiu v rakovinových bunkách a inhibovať tak ich rast (dôveryhodný zdroj).

Môže mať hormonálne účinky - resveratrol môže interferovať s tým, ako sa vylučujú určité hormóny, čo môže zabrániť šíreniu rakoviny závislej od hormónov.

Vzhľadom k tomu, že sa doterajšie štúdie uskutočňovali v laboratórnych podmienkach a na zvieratách, je potrebné oveľa viac výskumu, aby sa zistilo, či a ako by sa táto zlúčenina mohla použiť na liečbu rakoviny u ľudí. 

PHOSPHATIDYLSERINE ( PS )

Fosfatidylserín (PS) je fosfolipid, je podstatnou zložkou 100 miliárd mozgových buniek. Vyskytuje sa teda v mozgu a v membránach mozgových buniek. Chráni mozgové bunky a pomáha medzi nimi prenášať informácie. Ďalej pomáha udržiavať pamäť a jasné a “ostré” myslenie.

Je jednou z najvýznamnejších živín pre optimálne zdravie mozgu. Stovka miliárd nervových buniek sú najaktívnejšími bunkami v našom tele, ich membránové systémy prenášajú elektrické signály v mozgu k mieche prostredníctvom triliónov ciest.  Tieto elektrické signály vyžadujú stály prísun fosfatidylserínu (ďalej PS). PS má zásadný význam pre normálne fungovanie mozgových neurónov, podporu delenia a opravy nervových buniek.

Fosfatidylserín sa používa pri liečbe Alzheimerovej choroby,ďalej pri vekom podmienenom poklese mentálnych funkcií, na zlepšenie myslenia mladých ľudí, pri poruche pozornosti a hyperaktivitu (ADHD), pri depresii, pri prevencii stresu vyvolaného cvičením a na zlepšenie športového výkonu.

Z literatúry zisťujeme, že PS môže byť účinný aj v týchto prípadoch :

Psychický pokles súvisiaci s vekom. Zdá sa, že fosfatidylserín zlepšuje pozornosť, jazykové schopnosti a pamäť u starnúcich ľudí s klesajúcimi schopnosťami myslenia. Existujú však dôkazy, že fosfatidylserín pochádzajúci z rastlín zlepšuje pamäť u ľudí so stratou pamäti spojenou s vekom.

Alzheimerova choroba - užívanie fosfatidylserínu môže po 6 - 12 týždňoch liečby zlepšiť niektoré príznaky Alzheimerovej choroby. Zdá sa, že je najúčinnejšia u ľudí s menej závažnými príznakmi. Fosfatidylserín však môže pri dlhodobom používaní stratiť svoju účinnosť. Po 16 týždňoch liečby sa zdá, že progresia Alzheimerovej choroby prekonáva všetky očakávania, ktoré poskytuje fosfatidylserín. Počas toho obdobia je potrebné podporiť tieto zlepšenia v zmysle regenerácie nervových buniek v spojitosti s ďalšími možnosťami, a tak vytvoriť synergický efekt. 

KOREAN GINGSENG 

Pôsobí na pamäť a myslenie (kognitívne funkcie), to znamená, že užívanie ženšenu Panax môže zlepšiť abstraktné myslenie, mentálne aritmetické schopnosti a reakčné časy u zdravých ľudí stredného veku, ale nie u mladých dospelých. Zdá sa, že samotný panax ženšen nezlepšuje pamäť. Existujú však dôkazy, že kombinácia ženšenu Panax a extraktu z listov ginka môže zlepšiť pamäť u zdravých ľudí vo veku od 38 do 66 rokov.

Erektilná dysfunkcia (ED) - užívanie ženšenu Panax zlepšuje sexuálne funkcie u mužov s ED.

Chrípka - užívanie konkrétneho ženšenu Panax znižuje riziko prechladnutia alebo chrípky. Predpokladá sa však, že užívanie Panax ginsengu neznižuje príznaky chrípky alebo dĺžku ochorenia.

Únava u ľudí so sklerózou multiplex (SM). Užívanie ženšenu Panax denne po dobu 3 mesiacov znižuje pocity únavy a zlepšuje kvalitu života žien s SM.

Zvyšovanie odpovede na sexuálne podnety u zdravých ľudí - zdá sa, že užívanie práškového kórejského červeného ženšenu, špecifickej formy ženšenu Panax, zlepšuje sexuálne vzrušenie a spokojnosť u žien po menopauze. Predpokladá sa tiež, že aj použitie konkrétneho produktu s obsahom kórejského červeného ženšenu a ďalších prísad (ArginMax for Women, Daily Wellness Company) zlepšuje sexuálnu túžbu u žien, ktoré uvádzajú sexuálne problémy.

V kombinácii s PS táto kombinácia v určitom pomere vykazuje silnú antioxidačnú schopnosť týchto látok.

Co-VIREX

CO-VIREX obsahuje látky s vysokým a systematickým účinkom na posilnenie stavu imunity. Je určený pre ľudí, ktorí majú rôzne typy ťažkostí. Napríklad pri rôznych infekčných ochoreniach, vrátane vírusových, pri nádorových ochoreniach, kŕčoch, žlčníkových problémoch, pri problémoch s pečeňou, pri ťažkostiach spojených s tvorbou žalúdočnej šťavy, pri nechutenstve, katare, zápaloch, atď.

Nedostatočná obranyschopnosť organizmu je nižšia najmä u ľudí vo vyššom veku.  

Čo CO-VIREX®obsahuje? 
CO-VIREX® obsahuje kombináciu prírodných a minerálnych látok vysokej potravinárskej čistoty. Obsahuje resveratrol, ktorý je 20-krát silnejší ako vitamín C, 5-krát silnejší ako betakarotén a má 50-krát vyšší antioxidačný účinok ako vitamín E, chráni organizmus pred chorobami akýmsi opätovným “roztúrovaním” mitochondrií, vnútrobunkových „elektrární", ktorých činnosť pomaly slabne s vekom.

Resveratrol má účinky antimutagénne, antioxidačné, protizápalové a podporujúce diferenciáciu buniek. Podobnosťou resveratrolu s časťou molekúl steroidných hormónov sa vysvetľuje aj ich priaznivý účinok pri hormonálne závislých bunkových líniach nádorov prsníka a prostaty, zhubného bujnenia krvotvorných buniek. Overené sú predovšetkým ochranné účinky resveratrolu pred vplyvom niektorým chemických kancerogénov ako aj B zložky UV žiarenia. Ďalej tlmivý vplyv na delenie nádorových buniek, tlmenie ich invazívnych schopností, blokáda promotorových účinkov steroidných hormónov, podpora zániku nádorových buniek programovanou smrťou - apoptózou a tlmenie škodlivej peroxidácie lipidov. Neexistuje žiadna iná molekula viažúca sa k bielkovine, ktorá by zrýchlila jej aktivitu, tak ako resveratrol. 

Vitamín C má systematický účinok na udržanie správneho fungovania imunitného systému počas intenzívnej telesnej námahy a aj po nej, má vplyv na prirodzenú tvorbu kolagénu, kostí a chrupaviek a plní mnoho ďalších revitalizačných funkcií súvisiacich s dýchaním. 

Vitamín B6 má širokospektrálny účinok na mnoho fyziologických funkcií organizmu, vrátane imunity, pomáha uvoľňovať energiu z bielkovín pre nervový systém a dôležitú úlohu má pri tvorbe a metabolizme červených krviniek, je koenzým pre asi 100 enzýmov v metabolizme aminokyselín a tukov.  

Vitamín D3 (cholekalciferol) významným spôsobom tiež vplýva na imunitný systém, svalové a nervové funkcie, má ochranné účinky pri zápaloch a infekciách a preventívne účinky pri vážnych civilizačných ochoreniach, ako sú napr. nádorové ochorenia, diabetes, autoimunitné ochorenia, depresie alebo demencia. Patrí medzi dôležité biomolekuly, ktoré majú v ľudskom organizme dôležité riadiace a regulačné účinky. 

Zinok je biogénny, stopový prvok, ktorý je súčasťou viac ako 300 enzýmov, má preukázané antitoxické účinky vrátane antivirotických, podporuje základné funkcie imunitného systému, mentálnu kognitivitu, je súčasťou výživy kostí, vlasov, nechtov, kože, podporuje zrakové vnemy, je nevyhnutný pre optimálny rast a vývoj organizmu. Je dôležitý pre stabilitu membrán, metabolizmus bielkovín, nukleových kyselín a sacharidov, ovplyvňuje funkciu génov a tiež normálnu funkciu nervového systému. Veľký význam má na aktiváciu vitamínu A z pečene, urýchlenie hojenia rán a poranení a na fyziologický vývoj pohlavných orgánov. Nedostatok zinku súvisí s narušením imunitnej reakcie, zvlášť u starších ľudí. 

Selén posilňuje imunitný systém ako súčasť enzýmu glutatión peroxidázy, chráni organizmus proti slnečnému žiareniu, vírusovým a bakteriálnym infekciám, pôsobí proti chemickým alergiám, zlučuje sa s ťažkými kovmi (kadmium, olovo, ortuť) a tým tieto prvky zneškodňuje, v odbornej literature sú opísané protinádorové a ďalšie účinky, tiež zlepšuje funkciu buniek pečene, svalov a týmusu, zvyšuje plodnosť, zvyšuje účinnosť štítnej žľazy a podporuje zmenu tyroxínu na účinný trijódtyrozín, pomáha pri liečení autoimunitných a degeneratívnych chorôb. 

Medzi základné prejavy nedostatku jódu patrí zlá látková výmena, duševná nesústredenosť, zvýšená únava, zníženie intelektuálnych schopností, chudokrvnosť, pocity chladu v končatinách, suchá koža či zápcha. U žien môže spôsobiť poruchy menštruačného cyklu, problémy s otehotnením a schopnosť donosiť plod. Ak dôjde k nedostatku jódu u detí (i plodu), vzniká riziko porúch rastu, motoriky a zníženia duševných schopností a inteligencie. 

Čomu jednotlivé zložky pomáhajú

Majú vysoký a systematický účinok na obnovenie a posilnenie stavu imunity so širokým spektrom na reguláciu metabolických a fyziologických procesov, ktoré normalizujú.

Kingray Artemisinín

https://www.kingray.sk/a/artemisinin-pomaha-pri-rakovine-malarii-a-parazitoch

Kingray Artemisin je okrem iného schopný blokovať enzýmy v procese replikácie vírusu COVID, a tak brániť jeho množeniu v organizme. Jeho význam je veľmi dôležitý v prevencii, počas ochorenia COVID a veľký význam má aj po prekonaní ochorenia COVID, teda vo fáze regenerácie organizmu.

Arteflu

ARTEFLU obsahuje kombimáciu prírodných a minerálnych látok vysokej čistoty ako CO-virex, ale prírodná látka resveratrol je nahradená artemisininom. Má vysoký obsah terpenoidov, medzi ktorými je vysokoúčinný artemisinin, ďalej špecifické flavonoidy, ktoré zvyšujú vplyv a účinnosť artemisinínu, farmakodynamickou synergiou ako antioxidanty, čím stimulujú imunitný systém a ďalšie vysokoaktívne látky ako polyfenoly, proteíny, kumaríny, fytosteroly polysacharidy, anorganické soli, draslík, selén, prchavé éterické oleje; medzi ďalšie zložky patrí kamfén, gáfor, beta akrylát, pinén, 1,8 cineol ( eucalyptol). Ďalej obsahuje vitamin C, B6, D3 a Zn, Se, Jód.

Artemisinin 50mg, Vitamín C 100mg, D3 12mg, B6 2mg, Zinok 12mg, Jód 150 mikrogramov, Selén 55 mikrogramov.