Čo sú enzýmy a ako fungujú?

Enzýmy sú látky, ktoré urýchľujú metabolické reakcie a štiepia iné látky. Procesy vďaka enzýmom bežia rýchlejšie a efektívnejšies menším množstvom aktivačnej energie.

Proteolytické enzýmy, ktoré štiepia bielkoviny na aminokyseliny som študoval prvýkrát v roku 2000. Firma vyrábajúca Wobe Mugos a Wobenzym boli prvé, ktoré ma zaujali. Dôvodom bolo ochorenie mojej dcéry. Dcéra mala rakovinu a hľadal som po svete všetko možné, aby som jej pomohol. Mala osteosarkom. Dostávala chemoterapie protokol COSS 96, čo bol Nemecký protokol celého radu chemoterapií, ktorý mal dobré výsledky, miera prežitia nad 5 rokov tu bola nad 90%. U staršieho protokolu to bolo asi len 70%.

 Význam enzýmov pre organizmus

Enzýmy majú veľký význam pre organizmus. Naším cieľom v roku 2000 bolo, aby dcére zabrali chemoterapie v maximálnej možnej miere. BIOquant® sme ešte nemali, tak sme ho nahradili veľkými dávkami enzýmov. Tie rozpúšťajú imunokomplexy podobne ako BIOquant®.

Význam Bioquantu pre organizmus

Enzýmy aj BIOquant® riedia krv, zlepšujú priepustnosť bunkových membrán a tak chemoterapie môžu účinkovať optimálne. V tej dobe sme nemali inú možnosť len kombináciu chemoterapie a operácie - odstránenie čiastočne nekrotizovaného nádoru vrátane kosti a implantáciu endoprotézy namiesto časti stehennej kosti. Dúfali sme, že enzýmy zvýšia účinok chemoterapií a dosiahne sa vyššia nekróza nádorového tkaniva, čo dáva náznak predpokladu vyššej miery prežitia.

Snažili sme sa o maximálny účinok chemoterapií, aby naša dcéra mala perfektne priepustné bunkové membrány, aby sa po chemoterapiách vedela čo najrýchlejšie zotaviť a netrpela rôznymi tzv. –péniami, kedy človeku chýbajú leukocyty, erytrocyty alebo trombocyty. Chceli sme, aby sa ďalšia chemoterapia nepresúvala a aby sa postupovalo čo najpresnejšie podľa protokolu. Základom bolo, aby mala po absolvovanej chemoterapii imunitu čo najrýchlejšie na dobrej úrovni. Boli sme a aj sme toho názoru, že ak sa liečba natiahne, miera prežitia sa znižuje. Treba totiž vybrať všetko v predpísaných dávkach v predpísanom čase, dosiahnuť účinné hladiny, ale aj podľa predpisu vyplaviť toxíny, aby nedošlo k nadmernej toxicite a poškodeniam orgánov človeka. Priepustnosť membrán výrazne ovplyvňuje účinok a dosahovanie hladín vnútri buniek, ale aj vyplavovanie smerom von. Tak manželka sedela s dcérou v nemocnici a prestavovala infúzne pumpy, len aby to išlo podľa Nemeckého protokolu čo najpresnejšie. Robila to častejšie ako sestričky a aj to našej dcére pomohlo. Našťastie sme mali ten protokol v ruke, a tak sme mohli proces liečby dcéry riadiť. Už vopred sme zvažovali, čo a ako budeme robiť, lebo sme už vedeli, čo dcéru bude trápiť po chemoterapii.

Okrem iného nám vo zvyšovaní účinku liečby pomáhali enzýmy. Boli sme zúfalí a tak sme išli aj touto cestou, hoci enzýmy lekár neodporučil, bolo to len na nás. Absolvovala 10 mesačnú chemoterapiu bez prerušenia, keďže jej krv bola vždy v dobrom stave vďaka enzýmom. Dnes je od toho času už 15 rokov a je v poriadku.

Dcéra si v Anglicku kvôli zle upevnenej endoprotéze pri páde rozstrieštila celú stehennú kosť a žiadna slovenská poisťovňa jej nechcela zaplatiť novú endoprotézu. Tá prvá z Poldi Kladno jej spôsobovala obrovské imunologické problémy a reakcie – noha v oblasti kolena bola stále horúca a veľmi spuchnutá. Keď lekári v Anglicku videli jej stav, navrhli jej na mieru vyrobenú titánovú endoprotézu a za to im dodnes ďakujeme. Verím, že to bola božia vôľa a keby si tú nohu nezlomila a nedostala potrebnú starostlivosť a novú endoprotézu v Anglicku, dodnes by chodila o barlách a bola by na invalidnom dôchodku. Imunologické reakcie zmizli a dcéra konečne mohla začať žiť normálny život. Noha je štíhla, bez zápalových reakcií. Funkčná síce nie je na 100%, nakoľko zásahy pri prvej a druhej operácii na Slovensku boli závažné. Tretia operácia bola v Brne, ale až štvrtá v Anglicku sa urobila tak, ako má, najmä ak ide o mladé dievča. Som presvedčený, keby už prvú operáciu mala možnosť absolvovať v Londýne, tak by sa to urobila ako malo a nebolo by potrebné absolvovať toľko operácií a náprav.

Odvtedy vieme, že od systému poistenia nemôžete čakať, že za vás vyrieši všetko. Niekedy nevyrieši za vás nič, preto musíte urobiť veľa sám, a predovšetkým sa o seba musíte začať starať zavčasu. Je to vo vašich rukách.

Tak som v tej dobe pochopil, čo robia enzýmy a aké sú fantastické. Bioquant aktivuje vaše vlastné enzýmy.

 Bioquant aktivuje enzýmy a zlepšuje ich procesy

Keď sme začali s lasermi na ožarovanie krvi, bolo mi po preštudovaní detailov vo svete jasné, čo robia v tomto smere lasery. Aktivujú enzýmy. Tie, čo máte v sebe. A enzýmy vás chránia pred oxidačným stresom a predčasným starnutím, pred poškodzovaním buniek, tkanív, orgánov a chránia pred poškodeniami, ktoré vedú k rakovine. Enzýmy aj BIOquant® pomáhajú spolu s dostatočným preplachovaním organizmu a aj buniek k vyplavovaniu odpadov, plakov, starých blokov a tkanív z chronických či akútnych zápalov, vo forme rôznych fibróznych tkanív, imunokomplexov, odpadov bakteriálnej aktivity a boja imunitného systému s chorobami.

Výhodou lasera BIOquant® je, že pracuje so všetkými enzýmami v krvi, zatiaľ čo pri peronálnej konzumácii enzýmov ich podstatnú časť strácate.

 Bioquant spúšťa detox a preto treba postupne zvyšovať dávky podľa návodu

Z toho vyplýva, že odpadmi zanesený človek musí v detoxikácii postupovať pomaly a postupne. Veľa ľudí sa detoxikácie zľakne. BIOquant® je prvý krok a postupné zvyšovanie jeho dávky čistí krv a cievne riečisko a skládky odpadov sa rozpúšťajú a pomaly uvoľňujú. V tejto etape sa človek stáva prekysleným, treba to naprávať a môžu sa objaviť mnohé nedoriešené problémy z minulosti, ktoré sa však touto metódou riešia. Ak vydržíte, problém sa odstráni, ak nie, ostane nedoriešený. V tejto fáze ľudia potrebujú doplnky proti kvasinkám, či už v čreve alebo tele, potrebujú podporiť alkalizáciu tela a súčasnú mineralizáciu organizmu. Ak po niekoľkých mesiacoch zlepšenej životosprávy, dostatočnej hydratácie a detoxikácie ešte niektoré problémy pretrvávajú je načase siahnuť pri súčasnom užívaní BIOquantu® aj po enzýmoch. Ide tu hlavne o ľudí s problémami so srdcom, s tlakom a o tých, ktorým lekár stále diagnostikuje zanesenie ciev. Vieme, že už len aktívne a správne používanie predchádzajúcich opatrení dokáže za 3 mesiace vyčistiť 80% odpadov z čriev. To, čo ostáva, je najstaršie a veľmi odolné, pevné a tuhé. Aj to by malo povoliť, ale bude to trvať dlhšie. Pri silných nánoch odpadov v cievach je potrebné enzýmy dopĺňať.

Pri enzýmoch však pozor, aby ste ich neničili nevhodným použitím skôr ako sa dostanú do krvi. Preto ich užívajte ráno, nalačno, zapite veľkým množstvom vody a pol hodiny nič nejedzte. Vtedy je šanca, že sa dostanú cez klky tenkého čreva do krvi. Ak tento postup nedodržíte, budete enzýmy konzumovať zbytočne. Ničia ich aj silné kyseliny, silné zásady, aj zvýšené teploty.

BIOquant® aktivuje všetky enzýmy v krvi, takže spolu s BIOquantom® stačia aj nižšie dávky drahých enzýmov, ako odporúčajú výrobcovia. BIOquant® zvyšuje účinok všetkých liekov a doplnkov, ak sa však cez bariéru čreva a vašu vnútornú črevnú mikroflóru vedia dostať do tela. Preto jedna až dve aplikácie BIOquantu® pri používaní enzýmov pomôžu v dosahovaní Vášho cieľa.

František Kokoš, 23. 2. 2011