Ako prečistiť na še telo?

Továreň plná odpadov

Naše telo je jedna obrovská továreň, ktorá pracuje 24 hodín bez prestávky. Čím sme starší, tým je plnšia odpadov, ktorých sa nevieme zbaviť. Tieto odpady sa hromadia a ukladajú v tele. Telo sa snaží, aby sa tých odpadov zbavilo. Čím sme starší, a vždy keď sa zhorší viskozita a reológia krvi, tak práve vtedy už telo nedokáže odpady odstraňovať. Postupne je telo slabšie, orgány sa opotrebovávajú a preto treba telu pomôcť. Ak telo nedokáže už tie odpady odnášať tak dochádza k ochoreniam obličiek, pečene, sleziny, žlčníka, alebo iným poškodeniam, podľa toho, ktorý orgán je najslabší, alebo najviac zaťažovaný. Telo a jeho vnútorné orgány sú ako jedna celistvá reťaz. Ak ju napíname stále viac a viac tak zistíme, že sa pretrhne iba jeden článok, ten ktorý je najslabší. Ak budeme ďalej napínať dva kusy, ktoré z reťaze ostali zase nevydrží iba jeden článok v každej časti. A pretože každý sme iný, každý má ten najslabší článok inde. U jedného sú to cievy, u druhého obličky, u tretieho pečeň. A tak sa dostávame k tomu, že kumulácia odpadov poškodzuje najviac jeden orgán potom druhý a problémy sa kumulujú.

Ako vznikajú choroby?

Čo ľudia volajú choroby je vlastne odpoveď tela na hromadenie toxínov niekde v tele, ktoré sa môžu akumulovať v pečeni, v cievach, môžu sa hromadiť v kĺboch, v každom orgáne, alebo tkanive. Tam kde sa hromadia toxíny, na tom mieste sa v tele vytvorí problém, ktorý treba riešiť.

Systémy v tele

Tráviaci systém neustále spracováva všetko, čo do neho vpustíme, dýchací systém nám dodáva kyslík, zbavuje nás CO2 a zároveň zabraňuje vstupu vírusov a baktérií, imunitný systém nás ochraňuje pre patogénmi (vírusmi, baktériami, hubami) ako aj toxínmi. Tento článok je o cielenej detoxikácií ktorá nie je pre každého taká jednoduchá, ale zato veľmi účinná, lacná a na nezaplatenie.

Opýtajte sa sami seba

 1. Nepotrebuje moje telo občas vypnúť?
 2. Nepotrebujem zhodiť pár kíl?
 3. Nepotrebuje moje telo reštart?
 4. Mám chronické, alebo auto-imúnne ochorenia ako alergie, lupus?
 5. Mávam ekzémy, alebo začervenanie, svrbenie kože?
 6. Mávam bolestivé zväčšené lymfatické uzliny?
 7. Mám hypertenziu, alebo cukrovku?
 8. Bolievajú ma kĺby?
 9. Cítim pálenie v oblasti pečene?
 10. Zadýchavam sa?
 11. Nevládzem? Som stále unavený?
 12. Neviem sa dobre vyspať?

Najlepšia samo-regenerácia je pôstom a hladovaním

Vedeli ste, že bez jedla vydržíme aj mesiac? Mnohé celebrity chodia na špeciálne kliniky, kde počas 2-3 týždňov prijímajú len čistú alkalickú vodu, potom len čerstvé šťavy, potom len zeleninu a ovocie a až vtedy, keď je ich telo prečistené a ich trávenie znova rozbehnuté tak si pridajú proteíny.

Takéto dlhodobé hladovky sa robia pod lekárskym dozorom, kde sa kontroluje hladina cukru, enzýmov, vitamínov, lebo cieľom nie je schudnúť, ale zbaviť sa toxínov, ktoré sú uložené práve v našom tuku, ktorý sa nám roky zbiera na bruchu, na bokoch , na stehnách, ale aj v našich orgánoch.

Počas hladovky telo nedostáva stravu, spaľuje len to, čo je dostupné. Telo je veľmi inteligentné. Najskôr telo začne spaľovať rezervy energie a vytiahne z pečene všetok glykogén, potom spaľuje a rozoberie poškodené bunky, neskôr tukové rezervy a všetko, čo nepotrebuje. V tukových rezervách sa nachádza najviac toxínov a škodlivého materiálu, lebo telo v dobe, keď nevedelo odpad odstraňovať ho uložilo a obalilo práve tukom. Počas jeho rozpúšťania je tento odpad pre telo toxický. Likvidáciou čo i len 2kg tuku dokáže lepšie fungovať a je mu doslova ,,ľahšie,,. Keď telo už nemá, čo spaľovať tak až tak začne konzumovať vlastné telo a zdravé bunky, ale do tohto štádia sa už dostať nechceme.

Účinky hladovky

Podľa mnohých štúdií hladovanie prináša mnohé pozitíva ako napríklad znižuje sa riziko chronických ochorení, stimuluje sa autofágia (proces, ktorý pomáha telu spaľovať a rozkladať staré a poškodené bunky).

Aj keď pozitívnych účinkov môže byť mnoho, ľudia napríklad s oslabenou imunitou, ochoreniami srdca, obličiek, pečene, alebo onkologickí pacienti by mali dodržiavať hladovku len pod dozorom lekárov, resp. mali by siahať len po krátkodobých hladovkách teda kratšie, ale častejšie.

Mnoho ľudí, ktorí majú závažné ochorenia a lekári im už nevedia pomôcť siahajú po alternatívnych metódach akou je napríklad hladovanie. Je dokázané, že hladovanie pomáha napríklad ľudom s hypertenziou, cukrovkou, s auto-imunitnými ochoreniami, metabolickými poruchami, s rôznymi druhmi rakoviny, respiračnými ochoreniami atď.

Hladovka stimuluje proces autofágie

Autofágia je proces, v ktorom sa staré časti buniek a odpadové látky rozkladajú a recyklujú. Existuje niekoľko štúdií na myšiach, kde proces autofágie pomohol bojovať s ochoreniami ako rakovina, Alzheimerova choroba, alebo srdcové ochorenia. Autofágia zabraňuje ukladaniu poškodených buniek a tým znižuje riziko vzniku onkologických ochorení.

Niektoré benefity autofágie na bunkovej úrovní sú:

 • Odstraňovanie toxických proteínov z buniek, ktoré stoja za zvýšeným rizikom neuro-degeneratívnych ochorení ako Parkinsonova choroba, alebo Alzheimerová choroba
 • Recyklovanie zvyškových proteínov
 • Podporuje regeneráciu a zdravé bunky
 • Poskytuje energiu a opravné zložky pre bunky, ktoré sa dajú ešte opraviť resp. regenerovať
 • Znižuje sa množstvo DNA poškodení

Mnohí vedci sa domnievajú, že autofágia môže chrániť pred vznikom rakoviny, alebo dokonca pomôcť k liečbe rakoviny.

Starnutím naše telo má zhoršenú schopnosť sa samo-regenerovať a ak sa poškodené bunky množia, to je predpoklad na vznik onkologických ochorení. Všetky druhy rakoviny vznikajú z poškodeným buniek a ak imunita funguje ako má, imunitné bunky túto poškodenú bunku rozoznajú a odstránia cez autofágiu. Pokiaľ procesy v tele nefungujú ako majú a v tele je extrémne množstvo toxínov a poškodených buniek, telo nestačí bojovať s patogénmi, bunky sa množia a dochádza k vzniku onkologických ochorení.

Procesy vzniku rakoviny nie sú tak jednoduché, ale v zdravých podmienkach rakovina takmer nemá šancu vzniknúť. Pretože podmienky sú všetko. Podmienky pre chemické reakcie maju základné faktory: pH a ORP a vlastnosti krvi. Tieto 3 podmienky sú kľúčové pre všetky procesy prebiehajúce v akomkoľvek tele.

Hladovka je spôsobom na naštartovanie autofágie, spôsob na odstránenie odpadových látok a poškodených buniek, ktoré môžu byť príčinou budúcich ochorení. Hladovka neznamená, že musíte prestať jesť na jeden mesiac, ale stačí ak pôjdete krok po kroku. Najskôr začať jedno-dňovou, potom troj-dňovou a potom zvládnete týždennú, alebo dvojtýždennú hladovku. Každým dňom, keď telo má možnosť dostávať len vodu sa čistí sa a regeneruje a zároveň odstraňuje poškodené bunky.

Hladovka znižuje krvný tlak

Niektoré štúdie dokázali, že cielená hladovka pod lekárskym dohľadom znižuje vysoký krvný tlak a dokonca aj po období hladovky tlak ostáva znížený, ak si zachováme správnu životosprávu a nezačneme raňajky vajíčkami a slaninou.

V jednej štúdií 68 ľudí, ktorí trpeli vysokým krvným tlakom absolvovali hladovku počas 14 dní pod lekárskym dozorom. Na konci hladovky 82 percent dosiahlo zníženie krvného tlaku k hodnotám 120/80, alebo menej. Priemerné zníženie bolo o 20mmHg pre systolický a 7mmHg pre diastolický tlak. Na pubmede existuje viacero štúdií v angličtine.

Hladovka zvyšuje citlivosť leptínu a inzulínu

Inzulín a leptín sú dôležité hormóny, ktoré ovplyvňujú náš metabolizmus. Podľa výskumov, hladovka dokáže zvýšiť senzitivitu tela na leptín a inzulín, čo zvyšuje efektívnosť týchto hormónov. Napríklad inzulínová citlivosť znamená, že telo efektívnejšie redukuje glukózu v krvi. U mnohých je rozvinutá inzulínová rezistencia, čo je nábeh na cukrovku a ani o tom nevedia. Problémom je, že na preventívnej prehliadke vám síce odmerajú hodnotu glukózy v krvi, ale výsledok nemusí preukázať rezistenciu. Ukazovateľ Homa-IR ukazuje inzulín počas troch mesiacov. Ak je HOMA-IR zvýšený, tak máte rezistenciu na inzulín. Hladovka pomáha pri rezistencii na inzulín, ale ak máte diabettes melitus, mali by ste hladovku konzultovať s vaším lekárom a pravidelne si kontrolovať hodnoty glukózy počas celého priebehu hladovky.

Hladovka znižuje výskyt auto-imunitných reakcií tela

Hladovka pomáha aj pri auto-imunitných ochoreniach ako artritída, lupus, kronová choroba, astma, ekzémy, psoriáza, alergie atď. Mnohí lekári sa domnievajú, že práve poškodená črevná mikroflóra vedie k tomuto druhu ochorení, ktorá vedie k zápalovým reakciám.

Náš tráviaci systém musí bojovať s potravinami a mikróbmi, ktoré spolu s potravinami konzumujeme, vrátane chemikálií a toxínov, ktoré sa v potravinách nachádzajú. Preto celý tráviaci trakt je pokrytý vrstvou prospešných baktérií, ktoré chránia telo pred vstupom nebezpečných patogénov. Ak sa táto vrstva poruší napríklad nadmernou konzumáciou antibiotík, tak dochádza k porušeniu povlaku – biofilmu alebo mikrobiomu črevnej steny a tieto toxíny môžu vstupovať do nášho tela a ukladať sa napríklad v mozgu, čo spôsobuje neurodegeneratívne ochorenia u dospelých a neurovývojové ochorenia u detí. Zdravá mikroflóra dokáže neutralizovať všetky patogény - nitráty, fenoly, ťažké kovy a mnohé iné substancie. Poškodené črevo to nedokáže a preto patogény vstupujú do tela a poškodzujú ho. Vtedy neurotoxíny prenikajú až do mozgu a tak sa môže rozvíjať ADHD, autizmus atď.

Hladovka je proces, ktorý treba celý dodržať.

Proces:

 1. Hladovka
 2. Pomalé naštartovanie trávenia zeleninovými šťavami
 3. Pomalé naštartovanie trávenia zeleninou a ovocím
 4. Pridanie rastlinných proteínov

Aké môžu byť negatívne účinky počas hladovky, keď sa telo čistí?

 • trpká chuť v ústach
 • vlčí hlad počas prvých 2 dní, ktorý neskôr odíde
 • biely povlak na jazyku
 • zápach z úst
 • bolesti v dolnej časti chrbta (zvýšená aktivita obličiek)
 • vyrážky, začervenanie
 • bolesti hlavy a migrény
 • zvracanie
 • pocit nedostatku energie
 • pomalá chôdza, únava

Aké sú pozitívne účinky po prekonaní prvých 5 dní hladovky?

 • Zvýšená energia
 • Zrýchlené myslenie
 • Rozjasnená myseľ
 • Vyčistený ružový jazyk
 • Menej tuku na tele
 • Menej toxínov, menej poškodených buniek
 • Znížená hmotnosť
 • Pokles vysokého krvného tlaku
 • Pokles glukózy v krvi
 • Zlepšenie pleti
 • Zlepšenie videnia
 • Zlepšená koncentrácia
 • Zvýšená chuť robiť nové veci ako meditácia

Hladovka sa neodporúča u ľudí, ktorí majú problémy s nízkou váhou, alebo problémy prijímania potravy. Takisto nie je vhodná pre ľudí, ktorí majú telesné percento tuku nižšie ako sa odporúča a ktorí sú podvyživení.

Ako začať s hladovkou?

Neodporúčame dlhodobé hladovky, jedine pod dozorom lekára. Najlepšie je zo začiatku si vybrať 3 dni v týždni napríklad pondelok, utorok a stredu.

V pondelok pijete len alkalickú vodu.

V utorok pijete len čerstvo odšťavené šťavy.

V stredu jete len ovocie a zeleninu.

Ak tieto 3 dni dodržíte aspoň jeden mesiac, schudnete, budete sa cítiť lepšie a budete mať viacej energie.

Ako pokračovať?

Zvládli ste začiatočnú hore popísanú hladovku počas jedného mesiaca? Tak skúste si pridať 1 týždeň hladovky nasledovne:

Prvý týždeň:

Pondelok, utorok, streda: pijete len vodu

Štvrtok: pijete len zeleninové šťavy

Piatok: pijete zelenino-ovocné šťavy

Sobota: Konzumujete len zeleninu

Nedeľa: Konzumujete len ovocie a zeleninu

Bioquant, laserové ožarovanie krvi cez nosovú dutinu

Počas hladovky sa zaťažuje aj pečeň a obličky, aby sa telo prečistilo. Preto je ideálne robiť hladovky pravidelne, lebo je vždy lepšie toxíny a odpady rozpúšťať pomaly a pravidelne ako naraz. Ten, kto robí hladovky každý mesiac vydrží aj týždennú hladovku, ale tí, ktorí len začínajú musia opatrne.

Počas hladovky telo sa zbavuje toxínov a poškodeným buniek, všetkého, čo do tela nepatrí. Preto je dôležitá správna hydratácia. Odporúča sa každú hodinu vypiť 1-2dcl vody v závislosti od telesnej hmotnosti. Ideálne je použitie aj prístroja Bioquant, pretože ten pomáha upraviť krvnú reológiu a urýchľuje proces detoxikácie.

Tí, ktorí Bioquant poznajú a používajú vedia, že bioquant cez zlepšenú viskozitu a reológiu krvi spúšťa detoxikáciu. Jeho hlavný účinok - úprava krvnej reológie, zlepšenie elasticity a deformability červených krviniek a zlepšenie viskozity krvi napomáha rozpúšťaniu odpadov. Je to logické, lebo odpady sa ukladajú v obdobiach zhoršenej viskozity a reológií a naopak sa rozpúšťajú, keď je viskozita a reológia krvi v poriadku. Tým, že sa ožaruje krv dochádza k ,, čisteniu krvi,,. Z krvi sa odstraňujú poškodené bunky, postupne sa rozpúšťa plak na cievach, ktorý sa tam rokmi hromadil. V tomto plaku sa nachádza množstvo odpadových látok aj poškodených buniek, ktoré by mohli spúšťať mnohé ochorenia.

Laserové ožarovanie krvi rozvíja efekty nasledovne a pomáha pri:

 • Zvýšená syntéza DNA a RNA
 • Zvýšená syntéza ATP
 • Uvoľňovanie NO
 • Odstraňuje a rozpúšťa plak na cievach (ateroskleróza)
 • Stimuluje imunitný systém, aktivuje makrofágy
 • Zlepšuje defoformabilitu červených krviniek
 • Zvyšuje sa ATP dostupná pre bunky

Na aké procesy vplýva laserové ožarovanie krvi?

 • mikrocirkulácia
 • zápalové procesy
 • opravné procesy
 • imunita
 • endokrinný systém

Informácie sú čerpané od autorov: Moskvin a Khadartsev podľa literatúry dole.

Tí, ktorí majú zdravotný problém pociťujú prvú aplikáciu bioquantu, pretože telo sa začína čistiť. Rozpúšťajú sa nánosy na cievach, imunokomplexy a všetok odpad putuje do pečene a obličiek. Preto sa odporúča pri zdravotných problémoch začínať postupne a veľa piť. Zdravý človek účinok bioquantu nepocíti.

Hladovka, Bioquant a alkalická voda je základom na prečistenie tela.

Alkalická voda

Alkalická teda zásaditá voda je špeciálne upravená voda, ktorej ph je nad 6 do 8. Takáto voda je pre telo veľmi prospešná a má detoxikačné účinky. Počas hladovky je nutnosť piť vodu, pretože sa z tela dostávajú všetky odpady a telo sa hladovkou prekysľuje. Dokonca aj pH moču sa zníži, pretože prebieha čistenie a rozpúšťanie odpadov, obličky pracujú na plné obrátky a preto telo potrebuje zásaditú vodu.

Poprípade si môžete ešte zaobstarať ph a ORP meter vody, ktorí používate na kontrolu ph moču. Ak počas hladovky je moč príliš kyslý, potrebujete zvýšiť ph.

Nato, aby ste overili pH vody nikdy nepoužívajte lakmusové papieriky, pretože nie sú presné. Presné je použitie ORP/pH metra.

pH moču znamená, aký je stav vášho tela z hľadiska aciodobázickej rovnováhy. Krv je z princípu mierne zásaditá s pH 7,4, lebo musí byť pripravená na nával kyselín, ktoré vznikajú pri akejkoľvek aktivite. Lebo metabolizmom glukózy vzniká energia, voda a kysličník uhličitý teda H2CO3, čo vlastne kyselina. Aby krv absorbovala túto kyselinu musí byť mierne zásaditá. pH 7,4 je základom života zdravia.

Ak sme prekyslení, pH klesá, ale v krvi sa stále pH drží, ale obličky vylučujú viac kyselín a pH moču klesá. Rakovina vzniká v podstate z prekyslenia, vtedy stúpa LDL teda zlý cholesterol, aby chránil cievy pred kyselinami. Tak sa začínajú zanášať cievy. Okrem toho v kyslom prostredí vznikajú voľné radikály a tie poškodzujú naše telo reťazcovým spôsobom. Vtedy už aj ORP je kladné, čo znamená že v našom tele víťazia voľno radikálové procesy.

Takže kto kontroluje pH a ORP moču vie, čo sa deje v jeho tele. Kto kontroluje pH a ORP vstupnej vody a nekontroluje výstup nemá pod kontrolou nič. Pretože okrem vody do tela vstupuje aj potrava a tá je tiež dôležitá. Potrava plná vitamínov a minerálov zvyšuje pH a znižuje ORP. Potrava plná tučných produktov, mäsa, sladkostí, alkoholu musí jednoznačne znižovať pH.

Kontrolujte tekutý výstup z tela a to pH a ORP a postupne sa naučíte ako to riadiť práve tým, čo jete a pijete. Optimum je pH 7,4 a ORP má byť záporné. Ph regulujete napríklad pitím alkalickej vody a ORP regulujete antioxidantami a vitamínmi napríklad konzumáciou lipozomálneho C vitamínu.

Záver

Reštart občas potrebuje každý z nás. Reštart potrebuje aj naše telo, tak mu ho z času na čas doprajme. Naše telo kumuluje toxíny cez stravu, vodu, pokožku, cez dýchací systém a preto si občas potrebuje oddýchnuť, zregenerovať sa a odstrániť poškodené bunky. Pravidelnou hladovkou, pravidelným pitím alkalickej vody ako aj používaním Bioquant zvyšujeme naše šance na dlhší život. A v tejto uponáhľanej dobe plnej chémie je podstatný aj každý rok. Každý rok sa zvyšuje počet onkologických pacientov a percento výskytu narastá. Preto dopomôžme si ako vieme. Hladovka a pitie vody je to najjednoduchšie a najlacnejšie riešenie na reštartovanie nášho tela.

Literatúra:

https://www.liecebnehladovanie.sk/index.php

https://www.healthline.com/nutrition/water-fasting#benefits

https://www.theartofhealing.com.au/fasting_2.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5819235/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5819235/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4684131/